Geylani'den Tatvan’da Gövde gösterisi

Geylani’nin Projelerini Binlerce Kişinin Katıldığı Programda Büyük Bir Coşkuyla Tanıttı

Geylani'den Tatvan’da Gövde gösterisi

AK Parti Tatvan Belediye Başkan Adayı Mehmet Emin Geylani’nin ‘Hizmet Bereket Getirir’ Proje Tanıtım Toplantısı binlerce vatandaşın katılımıyla Fuar Sergi ve Kongre Binasında gerçekleştirildi.

Binlerce insanın katılımıyla gerçekleştirilen proje tanıtım toplantısında sandalyelerde yer kalmayınca vatandaşlar programı ayakta izledi.

Tatvanlılar Kararını Geylani’den Yana Vermiş

İstihdam Projeleri, Turizm-Çevre-Spor Projeleri, Kültür-Sanat-Eğitim Projeleri ve Sosyal Projeler ile 4 başlık altında vatandaşlara yapılan proje sunumu ile Tatvan’a büyük bir dönüşüm ve gelişim yaşatmayı amaçlayan AK Parti Tatvan Belediye Başkan Adayı Mehmet Emin Geylani’nin ‘Hizmet Bereket Getir’ proje tanıtım toplantısına beklenenden fazla insanın katılması, Tatvan halkının Mehmet Emin Geylani’den yana karar verdiğini gösteriyor.

 

 AK Parti Tatvan Belediye Başkan Adayı Mehmet Emin Geylani’nin proje sunumundan önce yaptığı açıklamalar ise şöyle;

 

‘Tatvan’ımıza Yeni Bir Vizyon ve Çehre Kazandıracağız’

Başkan Adayı Geylani, ‘Hepimizin de bildiği gibi AK Parti bir hizmet harekâtıdır.  İktidara geldikten sonra ülkemiz büyük bir dar boğazdan kurtulmuş, Yapılan hizmetler ile Türkiye Dünya’da söz sahibi ülkeler arasına girmiştir. Gençlik kollarından bugün belediye başkanlığı adaylığına kadar yıllardır aktif bir şekilde bu hizmet hareketinde görev almak benim için bir onur kaynağıdır. Tatvan için bu güne kadar sürekli çalışmalarımız oldu. Tatvan’ı nasıl daha huzurlu, istikrarlı nasıl marka şehir haline getiririz diye araştırmalar yaptık. Allah’ın izniyle bugün Tatvan’ımıza yeni bir vizyon ve çehre kazandırmak İçin hazırladığımız Projelerimizi halkımıza sunuyoruz’ dedi.

 

‘Yaklaşık 1 buçuk Aydır İşinin Uzmanı Arkadaşlarımız İle Projeler Hazırladık’

Tatvan halkının herşeyin en güzeline ve iyisine layık olduğunu belirten Geylani sözlerini şöyle sürdürdü. ’20 tanesi ana proje olmak üzere toplamda 55 proje açıklayacağımız bu toplantıda bu güzel atmosferi görmek, bize layık görülen görevin ne kadar büyük olduğunu bir kez daha gösterdi. Yaklaşık 1 buçuk aydır işinin uzmanı arkadaşlarımız ile projeler hazırladık. Bu projeler ile Tatvan hem ilimizin hem de bölgenin parlayan yıldızı olacak’ dedi.

 

Herkesin Gönlüne Dokunan Projeler Ürettik

Sanayi, Lojistik, Turizm, Tarım, Eğitim, Yenilenebilir Enerji Kaynakları, Sosyal ve Hizmete Yönelik çalışmalar ile 7’den 70’e herkese ve her kesimin gönlüne dokunacaklarını ifade eden Mehmet Emin Geylani,  ‘Devam eden alt yapı çalışmalarımızı hızlandırarak denetimli bir şekilde tamamlayacağız. Özellikle mahallelerimizde cadde ve sokak yollarını göreve gelir gelmez gerek onararak gerekse yenileyerek halkımızın bu konuda yaşadığı sıkıntıları gidereceğiz. Doğal gaz’ı Tatvan’ın en ücra noktalarına kadar götürerek herkesin faydalanmasını sağlayacağız. ‘Şehir Trafiği Eylem Planı’ ile çevre yolumuz tamamlanana kadar şehir trafiğinde yaşanan yoğunluğu gidererek halkımızın rahat nefes almasını sağlayacağız. Devam eden diğer projeleri tamamlayacağız’ diye sözlerini tamamladı.

 

AK Parti Tatvan Belediye Başkan Adayı Mehmet Emin Geylani yaptığı konuşmadan sonra projelerini sine vizyon eşliğinde halka açıkladı.

Programa AK Parti Bitlis Milletvekilleri Cemal Taşar ve Vahit Kiler, AK Parti Bitlis İl Başkanı Engin Günceoğlu, AK Parti Tatvan İlçe Başkanı Cemil Sayılgan, AK Parti il ve ilçe teşkilat mensupları, oda ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve 3 bin 500 den fazla vatandaş katıldı.

[13:26, 14.3.2019] Kasım Işıkgör: Vekillerden Tatvan’a İki Müjde Birden

 

 

AK Parti Tatvan Belediye Başkan Adayı Mehmet Emin Geylani’nin Tatvan Belediyesi Fuar Sergi Salonu Kongre Merkezi Binasında düzenlediği Proje Tanıtım Toplantısına AK Parti Bitlis Milletvekilleri Vahit Kiler ve Cemal Taşar, Bitlis İl Başkanı Engin Günceoğlu, Bitlis Belediye Başkan Adayı Nesrullah Tanğlay ve Tatvan İlçe Başkanı Cemil Sayılgan ile birlikte 3 bin 500 kişiden fazla vatandaşın katılımı ile gerçekleşti.

Pazar günü düzenlenen proje tanıtım toplantısında Belediye Başkan Adayı Mehmet Emin Geylani’nin seçilmesi halinde gerçekleştirmeyi planladığı projelerin halka sunumu yapıldıktan Ak Parti Bitlis Milletvekili Cemal Taşar ve Vahit Kiler kürsüye çıkarak, hizmeti sadece Ak Parti’nin yapabileceğini vurguladılar.

 

Tatvan Devlet Hastanesini Hizmete Açıyoruz

 

Bitlis Milletvekili Vahit Kiler istihdam sorununu çözeceklerini belirterek şöyle konuştu: “Değerli hemşerilerim, hepinizi öncelikle saygıyla selamlıyorum. Evet Tatvan için bugün önemli bir gün. Bugün Emin Kardeşimizin 5 yılda Tatvan için yapacağı projeleri dinleyeceğiz. Değerli dostlar önemli bir süreçteyiz, 31 Mart Yerel Yönetim seçimi Türkiye’nin geleceği için çok önemli. Geçen Adilcevaz ilçemizdeydik,  ilçemizde adayımız var, karşısında daha önce bizim partimizden belediye başkanı olmuş, bu dönemde aday adayı olmuş bir isim var kendisine adaylık verilmeyince gitmiş Saadet Partisi’nden aday olmuş ve HDP orada Saadet Partisinin adayına destek oluyor. Bakın yine Mutki’de İYİ Parti adayı var, İYİ Parti’yi kimin kurduğu belli orada da HDP, İYİ Parti adayına destek veriyor. Peki Allah aşkına bugün HDP kimdir? Peki geçmişte bilmiyorduk, bizi şöyle kandırdılar: “Biz Kürt halkının temsilciyiz” sonra ne dediler: “ Biz sırtımız PKK’ya dayıyoruz.” PKK kimdir? Amerika tarafından beslenen alçak bir terör örgütüdür. Peki biz bunlara artık fırsat verecek miyiz? Bu seçimi Tatvan’da Geylani’nin, Bitlis’te Tanğlay’ın seçimi olarak görmeyin. Bu Türkiye’nin meselesi. Artık yanlış karar verirsek evlatlarımız bizden hesabını sorar. Biz sizden aldığımız güçle size hizmet getiriyoruz. Biz sırtımız birileri gibi PKK, YPG, silahlı terör örgütlerine dayamıyoruz, sizlere dayıyoruz. Şu an biliyoruz ki her evde 2 tane 3 tane gencimiz işsiz, bu dönem yapacağımız en büyük hizmet istihdam olacak. Buradan bu müjdeyi de vermek istiyorum. Tatvan'nın eski devlet hastanesini güçlendirip, restore ederek halkımızın hizmetine tekrar açacağız.

 

Afet Kodunu Geriye Çekiyoruz 

 

Milletvekili Taşar, HDP’nin belediyecilik anlayışının Türkiye’yi geriye götürme isteği olduğunu belirterek şöyle konuştu: “Bizim ilimize ilçelerimize beldelerimize köylerimize sevdalıyız. Biz halkımıza efendi olmaya değil hizmetkâr olmaya geliyoruz. Biraz önce Belediye Başkan Adayımız Emin Geylani Bey çok güzel projeler sundu. Bizler bunu Ak Parti’nin ve Cumhurbaşkanımız Erdoğan’ın gücü ve iradesiyle yapacağız. Yaparsa Ak Parti yapar. Projesi olmayanlar, sermayesi olmayanlar da iftiraya başlamışlar, benim ve Tatvan halkının arasını bozmaya çalışıyor. Hiç kimse kusura bakmasın benim vatandaşımın benim başımın üstünde yeri vardır. Ben ve kardeşim Vahit Bey kardeşim Ankara’da Bitlis’imiz için istediğimiz her projeyi onaylatıyoruz. Vahit Bey kardeşim bu müjdeyi bana bıraktı size duyuruyorum, yıllardır afet kapsamında olan bölgemiz için özel girişimlerimiz sonucu kıyı çizgisini 100 metre geriye çektik. 22 mahallemizin 8’inin sahile sınırı var, bu demek oluyor kıyı kenar çizgisini 100 metre geriye çekmek ile en az 700 ailemizin 5 para etmeyen arsaları milyonluk oldu. Emin kardeşimizin projelerinin yanı sıra bizim de sizler sürpriz projelerimiz var, her gelişimiz de bunları tek tek açıklayacağız. Allah’ın izniyle kar kalkar kalmaz da çevre yolu projemiz yapıma başlayacak. Ayrıca doğum evi kavşağımızın düzenlenmesi için de bütçe onayı verildi, bu yıl o sorunumuzu da bitireceğiz. Biz önce Tatvan’ı huzur beldesi haline getirmek istiyoruz. Hatırlayın, birileri geliyor bugün kepenk kapatma günü, bugün lastik yakma günü, bugün bildiri okuma günü. Bunları tekrar yaşamak istiyor muyuz? Bunları hep beraber def edeceğiz. Benim Tatvanlı esnaf kardeşim akşam eve giderken filesinin dolu olmasını istiyor, koluna birinin girip tehdit etmesini istemiyor. Değerli Tatvanlı kardeşlerim sizden şunu istiyorum, herkes önce Tatvan’ın huzurunu sağlamak için uğraşsın, bugüne kadar farklı yerlere oy kullanmış olabilirsiniz ama 31 Mart’ta hep birlikte AK Parti diyelim. Allah’ın izniyle Bitlisli karar vermiş, seçim akşamı Bitlis il, ilçeleri ve beldelerinde hep beraber zaferi kutlayacağız.” dedi.

Beğendim 1 Oy kullandınız Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yükleniyor

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

yukarı çık