Bugun...
05-10-2018 22:50:00 büyüt küçült
TATVAN EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜNDEN, TATVAN’DA OKUL VE OKUL ÇEVRESİ GÜVENLİĞİ

TATVAN EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜNDEN, TATVAN’DA OKUL VE OKUL ÇEVRESİ GÜVENLİĞİ

Tatvan Emniyet Müdürlüğü tarafından 2018-2019 Eğitim ve Öğretim Yılının başlaması nedeniyle okullar ve çevresinde, geçtiğimiz eğitim-öğretim yılında meydana gelen olayların analizi sonucunda çeşitli önlemler alınarak görevlendirmeler yapıldı.

 "Geleceğimizin teminatı olan eğitim çağındaki çocuk ve gençlerimizin güvenli ve huzurlu bir ortamda yetiştirilmeleri, muhtemel şiddet olayları ile madde bağımlılığı ve diğer zararlı alışkanlıklardan korunmaları ve çağın gereklerine uygun güvenli eğitim ortamlarının sağlanarak ülkemize yararlı bireyler olarak yetişmeleri amacıyla 2018-2019 yılı eğitim-öğretim döneminde ilimizde okullar ve çevresinde aşağıda belirtilen güvenlik tedbirleri alınmıştır" ifadesinde bulunuldu.
Açıklamada alınan önlemlerle ilgili olarak şu bilgiler verildi:
"Bir önceki eğitim ve öğretim döneminde meydana gelen olaylar hakkında yapılan analizler neticesinde okullarımızda görev yapmak üzere Okul Kolluk Görevlisi, Güvenli Eğitim Koordinasyon Görevlisi, Özel Güvenlik Görevlisi, motorize ekipler ve motosikletli yunus timleri görevlendirilmiştir. İlçemizde bulunan her gün düzenli olarak okul giriş ve çıkış saatlerinde kolluk görevlilerimiz görevlendirilmiştir. Diğer okullarda okul idarecileri ile sürekli irtibat halinde olacak ve rutin aralıklarla okulları ziyaret ederek gerekli çalışma ve değerlendirmeleri yapmak üzere yaklaşık 100 Polis Memuru Güvenli Eğitim Koordinasyon Görevlisi olarak görevlendirilmiştir. Ayrıca iş kur aracılığı özel güvenlik görevlisi de okullarda görevlendirilmiştir.
Okullarımızın öğrenci giriş çıkışlarını kontrol etmek üzere motorize ekiplerimiz, Motosikletli Polis Timi (yunus), Acil Müdahale Ekibi olmak üzere yaklaşık 10 ekip görevlendirilmiştir.
Gerek Çocuk Şube olarak gerek diğer birimlerimiz arasında yapılan analiz ve değerlendirmeler neticesinde okul ve öğrenci yoğunluğu bakımından riskli olarak tespit edilen bölgelere de personellerimiz yaya devriye görevlendirmesi yapılmıştır.
Okullar ve çevresinde trafik akışını kontrol etmek ve servis sürücülerini ilgili mevzuat çerçevesince denetlemek üzere Trafik Denetleme Şube Müdürlüğünün ekip ve personelleri görevlendirilmiştir.
Okul önü ve çevrelerinde her türlü uyarıcı ve uyuşturucu madde kullanımının önlenmesi bakımından motorize Narkotimler görevlendirilmiştir.
Öğrenci ve velileri bilgilendirme/bilinçlendirme çalışmaları Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü ile Trafik Denetleme Şube Müdürlüğünce yapılacaktır.
Okul servis sürücüleri ile rehber personel ile okullarda kantinci, temizlik görevlisi ve hizmet alımı yoluyla görevlendirilen diğer çalışanların güvenlik soruşturmaları yapılmıştır.

Tatvan Emniyet Müdürlüğü olarak okullar ve çevresindeki alınan güvenlik tedbirleri kesintisiz olarak devam edecektir. "


Kaynak: Gazete13
Editör: Fettah YEŞİLYAPRAK
Bu haber 821 defa okunmuştur.
HABER YORUMLARI
haber arşivi
ANKETİMİZE KATILIN

Sitemizde Görmek İstediğiniz Haberler Nelerdiren

Yerel Haberler
Ulusal Haberler
Spor Haberleri
Köşe Yazıları
Ekonomi
Güncel
video Haber
foto Haber

Tüm Anketler
NAMAZ VAKİTLERİ
http://www.google.com/analytics