• 27 Şubat 2019, Çarşamba 16:21
DYT. AbdurrahmanGÜLTEKİNOĞLU

DYT. Abdurrahman GÜLTEKİNOĞLU

BÜYÜK BİR MİLLET OLABİLMEK

Biz tarihimizi ne demirci kava ile başlatırız nede Cengiz Han ile. Bizim tarihimiz ne Zerdüşt Kürtlerle başlar nede Şamanist Türklerle. Bizim tarihimiz ne Medlerle başlar nede Uygurlarla. Biz ülke olarak tarihimizi çoktan Resulün doğduğu günle başlatmışız.

Üstadımızın dediği gibi ‘’ azametli bahtsız bir kıtanın, şanlı talihsiz bir kavmin reçetesi ittihadı İslamdır’’.  Millet olarak bu reçeteyi elimize alalı yıllar oldu. Bu reçeteyi elimize aldığımız günden beri de içimizdeki Zerdüştler ve Şamanistler, dışarıdaki Yahudi ve Hıristiyanlar bize adeta dünyayı dar etmeye çalıştılar. Ama elimizdeki reçete öyle bir reçete ki 2 metrekare karanlık odayı bize çilehaneden çıkarıp saraylara dönüştürme yeteneği veriyor. Elimizdeki reçete öyle bir reçete ki; bu uğurda ölüm  cennetteki güzel bahçelere ulaşmak için yol oluyor.  Reçetemiz kuru ekmekle mutlu olmayı, yarım bardak suyu bile paylaşmayı, hangi dinden olursa olsun ona ensar olmayı, zalime boyun eğmemeyi öğretiyor.  Reçetemiz Türk, Kürt, Arap, Laz, Çerkez, Tatar fark etmez diyor. İngiliz, alman, İspanyol bile olursa Müslüman olduktan sonra kardeşindir emrini veren bir reçete. Bu reçete dünyada ne kadar evrensel doğru varsa hepsini kapsayan bir reçete.

Biz bu reçeteyi özümsediğimiz için büyük bir milletiz. Bakın bizi topla tüfekle değiştirebileceklerine inandılar. Ne oldu? Bu reçeteyi duyan bile meydanlardaydı. Hayır kimse bize dokunamaz dedik. Bizim reçetemiz elimizde dedik. Şimdi topla tüfekle başarılı olamayan o aptal zihniyet, dolar ve euro ile sözde hizaya getirecekler. Yahu bu milleti en son korkutacağınız şey ekonomidir. Biz açlıktan karnına taş bağlayan ama yinede ekonomik ambargolara boyun eğmeyen bir peygamberin doğumuyla tarihini başlatmış bir milletiz. Senin doların beş bin değil, yüz bin olsa ne yazar. Biz etle değil ekmekle otla doyabiliyoruz. Asıl sen düşün. Kızılderili mazlum kardeşlerimizin dediği gibi son bufalo öldüğünde, son ağaç kuruduğunda doların yenmeyeceğini göreceksin ve o zaman ne yapacaksın. Son su havzası zehirli atıklarınla kirlendiği zaman petrolle mi susuzluğunu gidereceksin?

Biz büyük bir milletiz. NATO’nuzu da Avrupa birliğinizi de alın başınıza çalın diyebilecek kadar büyük bir milletiz. Bu millet zaten sizin NATO’nuzu da birliğinizi de özümsememişti. Sizin başımıza getirdiği kukla yöneticilerin projeleriydi.

Biz büyük bir milletiz. Hiç kimse Avrupa olmadan rahat yaşayamayız demesin. Biz yüzyıllarca Yahudileri de, Hıristiyanları da, dinsizini de içimizde barındırmış her türlü haklarını iade etmiş bir milletiz. Sizin para üzerine dönen birliğiniz olmasa da biz onlara sahip çıkarız. Çünkü biz parayla değil insani değerlerle yoğrulmuş reçetemizle tedavi oluyoruz. Reçetesi elinde olan bu millet yüzyıllarca gayrimüslimlerin bile bayramına, dinine saygı göstermiş. Ne zamanki sizin verdiğiniz reçeteyi(milliyetçilik) eline almış o zaman kin, nefret, kavga ve gürültü başlamış. Artık o reçeteyi attık. Öz reçetemizle tedavi oluyoruz.

Ben her zaman şunu diyorum. Büyük imparatorluklar büyük devrimlerle yıkılır. Bakın Osmanlı sanayi devrimiyle, Sovyetler endüstri devrimiyle yıkıldı. Dünyanın her tarafını eline geçirmiş şu anki sözde dünya jandarması ülke bilişim devrimiyle yıkılmaya mecburdur.  Bakın yapmaya çalıştıkları darbe TVlerle internetle bertaraf olmadı mı? Bu bizim milletimizin büyüklüğünü göstermiyor mu?

Yahu bölmeye çalıştığınız ülkeye bakın. İstanbul’da bomba patlatıyorsunuz. Kim ölüyor. Urfalı, Vanlı, Samsunlu, Muşlu, Malatyalı, Çorumlu, Akhisarlı, Adanalı, Kayserili ve daha ülkemin dört bir yanından şehit. Bakın tam yüzyıl önce Çanakkale’de şehit olanların mezar taşlarına. Değişen hiçbir şey göremezsiniz. Eee hani bölecektiniz. Hani Türkler, Kürtler, Lazlar, Araplar düşman olacaktı. Yahu kardeşiz biz kardeş. Kardeş düşman olmaz. Siz bizi yenmek bitirmek istiyorsanız buyurun gelin göğüs göğse çarpışalım. Belki öyle biteriz. Ama oda yemiyor tabi. Büyük bir milletle topyekûn savaştınız Çanakkale’de, Yemen’de, Ege’de, Kafkaslarda. Olmadı değimli? Yahu artık durun. Kendi sorunlarınızla uğraşın. Bakın yetiştirdiğiniz adamlar merkezlerinizde örgütlenmiş. C4-TNT kokteyl bombası gibi her akımdan örgütleri başkentlerinize almışsınız. Yarın sanıyor musunuz bunlar size acıyacak? O zaman geldiğinde bugün orta doğu da, Asya’da, Latin Amerika’nın da, Afrika da kanını içtiğiniz insanların günahı sizden çıkmayacak mı sanırsınız. Siz zalimler bu kadar oyun yaparken Allah’ın izlediğini mi sanırsınız? Hayır. Asla. Allah (c.c) sizin gibi zalimlerin belasını bu büyük milletin eliyle verecek inşallah. Ama emin olun ki sizde zulme uğrarsanız her mazlumun yanında olduğumuz gibi sizin yanınızda da olacağız.

Türkiye’de yaşayan her millet büyük milletin bir parçasıdır. Büyük millet olmanın gereğini de her zaman yapar. Dosta rahmet elini uzatmayı da, düşmana azap yumruğunu vurmayı da çok iyi bilir.  Biz Büyük millet olurken çekeceğimiz ağrılı sancıların olacağının farkındayız ve bu sancılara nasıl göğüs gereceğimizi de biliyoruz.  


MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yukarı çık